26.02.2018 tarihinde ilçe Kaymakamımız Sayın Bünyamin BİLGİN başkanlığında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan okur yazarlık seferberliği yürütme kurulu üyeleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları ile toplantı düzenledi.
İlçe Kaymakamımız Sayın Bünyamin BİLGİN toplantıya katılan kurum müdürlerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi talep etti. Okul müdürleri okulda alan taraması için komisyon oluşturduklarını, komisyon marifetiyle hane ziyaretlerin yapıldığı ayrıca okuma ve yazmanın önemiyle ilgili tüm velilere mektup gönderildi. Ziyaret sonucunda kursa katılmak isteyenlerin listelerinin oluşturulduğu ve oluşturulan listelerin Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü ile paylaşıldığı ifade edildi. Daha sonra Taşıma Merkezlerine bağlı mahallelerde okumaz ve yazmaz sayılarının tespiti için taşıma merkezinde görev yapan kurum müdürlüklerinin görevlendirildiği, kurum müdürlüklerinin bu mahallelerde hane ziyaretleri yaparak gerekli alan taramalarını bitirmeleri talimatı verildi.
İlçemizde devam eden ve yeni açılan kurs sayıları hakkında Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz bilgi verdi.
AÇILAN OKUMA YAZMA KURS SAYILARI
Kurs Merkezi
Öğrenci Sayısı
Etiler İlkokulu
7
Kelekli İlkokulu
8
Yeşerti İlkokulu
10
Kıvırcık İlkokulu
3
Yazır İlkokulu
6
Yolağzı İlkokulu
5
Eceler İlkokulu
4
Akçaköy İlkokulu
4
Toplam (8 Kurs Merkezi)
55
 
İlçe Kaymakamımız Sayın Bünyamin BİLGİN bu toplantıların haftalık yapılıp, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerin yapılacağını İlçe olarak topyekûn muhtarlarımız, ilçe müftülüğümüz, imamlar, sivil toplum kuruluşları, öğretmenlerimiz ile beraber bu çalışmaların yapılacağını istenilen hedefe ulaşılıncaya kadar bütün imkânlar seferber edilerek çalışmaların devam edeceğini belirtti.
İyi dilek ve temennilerle toplantıya son verildi