24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı Hükümet Konağı önünde çelenk sunulması ve Saygı Duruşu'nda bulunularak İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. 
 
      Karkamış Belediyesi Konferans salonunda 24 Kasım Öğretmenler günü için program düzenlendi. Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı’mızın okunması ve açılış konuşması yapılarak, ilçemiz okullarında görevli öğretmenlerin ve öğrencilerin hazırlamış oldukları şiir dinletileri ve koronun şarkılarını seslendirmelerinin ardından  öğretmenlere yemek verildi.
 
      Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Bünyamin BİLGİN, Belediye Başkanı V. Galip KOCAASLAN, İlçe Emniyet Müdürü M. Hakan ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Nihat BEŞALTI, daire amirleri, vatandaş, öğretmen ve öğrenciler  katıldı.
 
      Kaymakam Bünyamin BİLGİN; " Program sonunda etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek; Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza kendini adayarak onların yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü zorluğa göğüs gererek sınırları okul ve sınıf duvarları ile çizilemeyecek kadar ağır sorumluluk üstlenen, sevgi ve fedakârlıkla çalışma azmi içerisindeki dünyanın en kutsal ve en fedakâr mesleğin temsilcileri olan; Başta Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.'' dedi